چگونه پورنوگرافی مردان را از ازدواج باز می دارد؟

 با افزایش مصرف پورنوگرافی، میانگین سن اولین ازدواج برای زنان به ۲۷ و برای مردان به ۲۹ سال، افزایش یافته است. این بدان معناست که بیشتر از آنکه منتظر ازدواج باشیم، جامعه و فرهنگ این دنیا نیز انتظار رابطه جنسی صحیح را دشوارتر می‌کنند.

پورنوگرافی نه تنها انتظار برای رابطه جنسی صحیح را دشوارتر می‌کند، بلکه ازدواج را نیز دشوارتر میکند. اگر شما شخصی هستید که با عادت پورنوگرافی مبارزه می‌کنید و می‌خواهید ازدواج کنید، عوامل زیر را باید در نظر بگیرید.

۱- پورنوگرافی باعث از بین‌رفتن نیکی مطلق مسیح در شما می شود.

 بارها فراموش می‌کنیم که اگر زندگی خود را به مسیح سپرده‌ایم، دیگر گناه ما را تحت کنترل خود ندارد(دوم قرنتیان ۵: ۱۴- ۲۰).  اگرچه ممکن است با پورنوگرافی مبارزه کنید، اما نباید اجازه دهید این ضعف، شما را تعریف کند. در واقع، همه ما با طبیعت گناهکار خود مبارزه می‌کنیم (رومیان ۷: ۱۴- ۲۵).  صادقانه بگویم، پورنوگرافی یکی از مشکلات عمیق قلبی ما است.  این میوۀ نفس است نه ریشه ما.

 با این حال، گناه پورنوگرافی می تواند مانند هر گناه دیگر، نیکی مطلق مسیح را از انسان دور کند.  این می‌تواند شما را به جاهای خطرناک هدایت کند که هرگز تصور آن را نمی‌کنید.

گناه پورنوگرافی مانند سرماخوردگی نیست که بعد از یک هفته یا بیشتر از بین برود. این سرطانی است که بدون درمان رشد و نمو می‌کند و شادی، آرامش، قدرت و سلامت عقل را از شما سلب می‌کند.  در نهایت، پورنوگرافی روح شما را می‌کشد.  با تبدیل‌شدن به یک نسخۀ پیچیده از خودتان، کمتر وکمتر قادر به دوست داشتن و گرامی داشتن (همسر فعلی خود و یا همسر آینده خود که هدیه‌ای از خداست) دختر گرانقدر پادشاه می‌شوید.

 دروغها را دیگر باور نکنید! موضع خود را نه تنها در برابر پورنوگرافی، بلکه در جهت عزت، پاکی و زندگی مشخص کنید. در ذهن خود تصمیم بگیرید که به جای آنچه که می‌خواهید انجام دهید، هویت خود را در مسیح درک کنید و آن را زندگی کنید. (یوحنا ۱: ۱۲) 

 ۲- پورنوگرافی میل جنسی کاذب در شما ایجاد می کند.

 هم رابطۀ جنسی و هم میل جنسی ما هدیه‌های ارزشمندی هستند که خداوند برای خیریت و نیکویی ما خلق کرده است. آنها هدایای فوق العاده و قدرتمندی هستند. این بخشی از جذابیت است! 

اما رابطه جنسی به تبعیت از پورنوگرافی نیز خطرناک است چرا که باعث از بین رفتن اعتماد به نفس می شود و تعهد در ازدواج، رابطه جنسی را امن و لذت بخش می‌سازد.

  اگر ازدواج نکرده‌اید‌، پس خاصیت میل جنسی چیست؟ به خصوص اگر نوجوان هستید و ظاهراً سالها با ازدواج فاصله دارید. آیا میل جنسی، رنج است یا مسئولیت؟ برکت است یا لعنت؟ آیا می توانیم جایگزین دیگری پیشنهاد کنیم؟    

اگر میل جنسی یک انگیزه و یا غریضه بوده است، آیا این فقط برای داشتن رابطه جنسی است و یا برای ازدواج و تعهد به همسر آینده شماست؟

 نه، من نمی‌گویم اگر می‌خواهید رابطه جنسی داشته باشید، باید ازدواج کنید. درحقیقت، رابطه جنسی بدترین دلیل برای ازدواج است. من می‌گویم اگر خدایی که تمایل جنسی ما را طراحی کرده است، قصد دارد ما از لذت‌هایی که در زندگی زناشویی هست لذت ببریم، بلوغ جنسی باعث می شودکه زنگ بیداری ما برای شروع آمادگی ازدواج باشد.

پس اگر معتقدید که خداوند رابطه جنسی را منحصراً برای ازدواج ایجاد کرده است و تمایل به لذت‌بردن از آن را احساس می‌کنید، سالم‌ترین پاسخ به میل جنسی شما این است که به دنبال بلوغ وثبات لازم برای دوست‌داشتن و گرامی‌داشتن زنی باشد که در یک ازدواج سالم و الهی از آن لذت ببرید.

صرف نظر از این، این واقعیت باقی می‌ماند که وقتی خواسته‌های جنسی خود را با “پورنوگرافی” برآورده می‌کنیم، این عمل میل جنسی ما را به سمت ازدواج سوق نمی‌دهد.  بلکه ما را به سمت پورنوگرافی بیشتر سوق می‌دهد، ممکن است علاقمند به ازدواج باشید، اما پورنوگرافی در نظر شما ساده‌تر باشد.

 نتیجه: شما اشتهای جنسی خود را به طریقی ارزان و مصنوعی سیر می‌کنید. به جای آنکه اجازه دهید این تمایل شما را به آمادگی واداشته و برای دعوت خدا به ازدواج ترغیب کند.

 در دنیای پورنوگرافی، شما آرزو دارید که ستاره باشید، اما این یک آرزوی احمقانه و کوچک است. انسان برای اهداف بالاتر آفریده شده است! تصمیم بگیرید که به انسانی بزرگتر تبدیل شوید، مردی که از زن محافظت می‌کند، نیازهای او را تأمین می‌کند و از آن مراقبت می‌کند، صرف نظر از هزینه!

 ۳- پورنوگرافی به جای رابطه الهام بخش

خدای ما خدای رابطه است. قبل از آفرینش و از ازل سه شخص تثلیث با هم در رابطه بوده و برای همیشه به عنوان یک خدا در وحدت هستند.  ما بر اساس تصویر او ساخته شده‌ایم (پیدایش۱: ۲۶- ۲۷). ما نیز همچون خدا مشتاق روابطه هستیم- روابطی سالم که بر اساس عشق، آرامش، شادی و آزادی در خداوند تعریف شده است.  علاوه بر این، اکثر ما مانند آدم، به دنبال یک همیار هستیم که با او می‌توانیم از ارتباطی منحصر به فرد به نام وحدت برخوردار شویم که بسیار بزرگتر از رابطه جنسی است.

 اما قرار گرفتن در معرض پورنوگرافی باعث می‌شود مردان به جای مشارکت و رابطه با زنان، آنها را فقط ابزار جنسی تلقی کنند. و به جای این که زنان را به عنوان همنوعان با روح در نظر بگیرند، آنها را فقط به عنوان اشیاء برای رفع نیاز جنسی خود می‌بینند.  

 سرانجام، این عینیت می‌تواند مهارت‌های اجتماعی ما را از بین ببرد و ما را از جنس مخالف جدا، ناراحت یا شرمنده کند.

 نتیجه: شما به دنبال رابطه با تعداد بیشتری از زنان هستید که نمی‌توانید آنها را نگه دارید و با آنها در وحدت  باشید، در حالی که در تلاش برای ادامه گفتگوی معنادار با زنان هستید.

ما برای صمیمیت ساخته شده‌ایم. در حالی که با برهنه‌کردن بدن خود، در حقیقت روح خود را برهنه می‌کنيم و پورنوگرافی باعث از بین رفتن رابطه سالم و الهی ما می‌شود.

اینها نکاتی هستند که باید مورد توجه قرار گیرد. در همین حال، به یقین همانطور که می‌دانید، یکی از راه‌های جلوگیری از ازدواج مردان معضل پورنوگرافی است.

پورنوگرافی افکار شما را کنترل می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از پورنوگرافی در واقع طرز فکر شما را تغییر می‌دهد. درنتیجه برای محافظت از افکار و احساسات شما باید ذهن خود را در مسیر درست هدایت کند.( فیلیپیان ۴: ۶- ۸)

کشیش حسین سعدی

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

Visits: 1869